Preskočiť na obsah

TJ Partizán

Futbal
Založenie futbalového oddelenia v Zliechove sa datuje na jeseň r. 1967 pod vedením Pavola Nikmona, Júliusa Čepelu Pavola Meliša. Trénerom mužstva bol Július Čepela. Prvý „majstrák“ na Mojtíne sme vyhrali 0:6.

Futbalové oddelenie tvorili:
Meliš Pavol, Stratený Jozef, Ivan Adamec, Rudolf Vaniak, Ján Vaniak, Peter Švihlík, Milan Ondrejec, Ľubomír Ondrejec, Ivan Kaválek, Rudolf Mosný, Jozef Martinka, Stanislav Híreš, Rudolf Ondrejec, Anton Bielik, Pavol Bortel, Čepela Július, Pavol Nikmon.

Po dvoch sezónach sme postúpili zo 4. triedy do 3. v okrese.
Druhú sezónu sa zvolil oficiálny výbor v zložení:
Predseda: Milan Šebík
Pokladník: Ján Meliš
Tajomník: Jozef Fígel
Tréner: Július Čepela (hrajúci)

Tento výbor fungoval až do roku 1976, kedy sa stal predsedom Peter Švihlík. V sezóne 1976 – 77 sme postupovali z 3. triedy do 2. triedy okresu Považská Bystrica. Nakoľko išlo viac chlapcov na vojnu a na vysokú školu, predseda Peter Švihlík súťaž odhlásil. Na náš úkor postúpili do 2. triedy Malé Lednice. Týmto futbal v Zliechove skončil.

V súčastnej dobe sa od roku 2005 sa snažíme robiť hodové futbalové turnaje o pohár starostu obce Zliechova s družstvami Čičmany, Most pri Bratislave a Zliechov. S týmito obcami máme veľmi dobré styky na oplátku aj oni nás pozývajú na ich futbalové turnaje.

Hlavným organizátorom týchto turnajov v Zliechove je Anton Ševčík ml. Vicen Jozef ml. a OÚ starosta Anton Múdry. Družstvo máme zložené z bývalých futbalistov ako sú Pavol Múčka, Ševčík Emil, Rudolf Hrvol, Ľubomír Múčka, Július Čepela, Peter Múčka, Jozef Vicen, Milan Bortel, ale musíme medzi seba zobrať aj mladých hráčov ako sú Miroslav Hrvol, Dušan Ondrejec, Peter Ševčík, Vicen Tomáš, Vicen Martin, Branislav Ondrejec, Jozef Cibulka. Všetci sa tešíme na tieto turnaje a chceli by sme ich poriadať aj naďalej.

Stolný tenis
Stolný tenis sa v Zliechove hrával aj v minulosti. Po dlhšom odmlčaní v roku 1994 vzniklo nové družstvo. Za vedúceho si zvolili Jozefa Vicena. Ďalšími hráčmi boli: Peter Švihlík, Ľuboš Šiplák, Pavol Kašiar, Dušan Mišík, Anton Miko, Milan Košík, Marián Kohút. V histórii stolného tenisu sa vystriedalo veľa hráčov. Niektorí odchádzali za povinnosťami, za rodinou alebo zamestnaním a nahradili ich noví. Od sezóny 2004/2005 sú dve družstvá.

V sezóne 2007/2008 bojuje „A“ družstvo o historický postup z piatej ligy do štvrtej ligy Krajských majstrovských súťaží s hráčmi: Jozef Vicen, Viera Galanská, Peter Topák, Vlado Nemečkaj.
„B“ družstvo tvoria: Dušan Mišík st., Dušan Mišík ml., Ján Kameništiak, Ľubo Krcheň, Martin Vicen, Tomáš Vicen, Anton Miko, Martin Miko.